Yetişkinler İçin Yazokulu Programları


Ancak yurtdışında dil eğitimi olanakları sadece üniversite öğrencisi veya yeni mezun olan kişilerle sınırlı değil. Aksine, her yaş grubundan yetişkinlerin katılımına açık programlar sunuluyor. Öyle ki sadece yetişkin katılımcıları kabul eden okullar bile bulunuyor. Yetişkinler için sunulan dil eğitim programlarında en çok rağbet gören dil, her zamanki gibi İngilizce. İngilizce eğitimi için özellikle İngiltere, ABD, Kanada, İrlanda, Malta ve Avustralya gibi anadili İngilizce olan ülkeler tercih ediliyor.

İngilizceyi, Fransızca ve Almanca takip ediyor. Fransızca için Fransa, Kanada ve İsviçre tercih edilirken, Almanca dil eğitimi programları için öğrenciler Almanya, Avusturya ve İsviçre’ye gidiyorlar.

Yetişkinlere yönelik yaz okulları, farklı tipte eğitim programları sunuyor. Artık her tercihe göre eğitim bulmak da mümkün. Özellikle İngilizce dil eğitimi için seçenekler oldukça fazla. Haftada 30-35 dersten oluşan yoğun eğitim programlarının yanı sıra, klasik yaz okulu diyebileceğimiz 15-20 derslik programlar da mevcut.

Yetişkin öğrencilerin çoğu Genel Yabancı Dil Programları'nı tercih ediyor. Bununla beraber, belirli sektörlerde kariyer hedefleyen kişiler için, o alanlara odaklanmış özel amaçlı kurslar da genel programlar ile kombine şekilde sunuluyor. Yine özellikle İngiltere ve Amerika’daki bazı okullarda İngilizce eğitiminin yanısıra, öğrencinin ilgi alanlarına ve ilerideki hedeflerine yönelik seçmeli dersler de veriliyor.

Okullar dil eğitiminin yanısıra, ders saatleri dışında çeşitli aktiviteler düzenliyor ve geziler organize ediyorlar. Her geçen sene daha da profesyonelleşen yaz okulları, ders ve aktivite dengesini kurmakta da son derece başarılılar.

17 yaş altı okullarda olduğu gibi, konaklama için genellikle yurtta veya aile yanında konaklama opsiyonları sunulmakla beraber, stüdyo dairede ve otelde konaklama seçenekleri de yetişkinlerce tercih edilebilmekte.

Gerek çocuklar ve gençler gerekse yetişkinlerin yabancı dil okullarına ilgisi her geçen gün artıyor. Artan ilginin doğal sonucu olarak birçok okulun kontenjanları yaz gelmeden dolabiliyor. Bu nedenle yaz aylarını yurtdışında dil eğitimi alarak geçirmek isteyen kişilerin bir an önce işlemlerine başlamasında yarar var.

2011 yazını yurtdışında dil eğitimi alarak geçirmeyi düşünen tüm öğrencilerimizin, kendileri için doğru seçimler yapmasını ve yurtdışı eğitim tecrübesinden maksimum düzeyde fayda sağlayarak, iyi bir yaz tatili geçirmelerini diliyoruz.