17 Yaş ve Altı Öğrenciler İçin Yazokulu Programları


Öğrencilerin, yurtdışındaki yaz okullarında geçirecekleri süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra, başka ülkelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini sağlayacaktır.

Yaz okulu programlarının diğer faydaları:

-Yurtdışına seyahat etme deneyimi kazanırlar,

-Evden uzak kalma ve kendi sorumluluğunu taşımanın nasıl birşey olduğunu anlarlar,

-Arkadaşlığın ve dayanışmanın değerini öğrenirler,

-Özgüvenleri gelişir,

-Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak kavrarlar,

-Türkiye'ye döndüklerinde yabancı dil derslerine verdikleri önem ve ilgileri artar,

-Vizyonları gelişir,

-Farklı ülkelerden arkadaşlar edinirler,

-Yıl boyunca öğrendikleri yabancı dillerini geliştirme imkanı bulurlar. Hatta yeni yabancı diller için başlangıç bile yapabilirler,

-Hayatları boyunca unutamayacakları mükemmel bir tatil yaşarlar.

Genellikle en çok tercih edilen ülkelerden; İngiltere, Amerika, Kanada, Fransa, Malta, Almanya, İsviçre, İtalya ve İspanya'daki yaz okulları, öğrencilerin yabancı dil seviyelerini geliştiren kursların yanı sıra düzenli bir program takip eden sosyal aktiviteleri de içerir. Bu yaz okulları 8-18 yaş gruplarını içermektedir. Gençlerin bu okullarda, güvenli bir ortamda 2-12 hafta arası değişebilen bir süre boyunca, farklı ülkelerden öğrencilerle bir arada geçirecekleri süre, kuşkusuz unutulmaz bir tecrübe olacaktır.

Öğrenciler yaz okullarında, haftada ortalama 15-20 saat yabancı dil eğitimi alırlar. Ayrıca isteyen öğrenciler TOEFL veya IELTS gibi sınav kurslarına ya da ilgi alanlarına bağlı olarak film yapımı, tenis, basketbol gibi özel kurslardan faydalanabilirler. Öğleden sonraları ise, edindikleri bu bilgileri sosyal, sportif ve kültürel aktiviteler ile pekiştirirler. Hafta sonlarında ise, okul dışında tarihi ve turistik geziler düzenlenerek öğrencilerin yabancı dil pratikleri daha verimli hale getirilir. Tüm bu aktiviteler, grupların birbirleri arasında eğlenceli bir şekilde iletişim kurup kaynaşmalarını sağlayacak niteliktedir. Hafta sonlarında ise, başka şehirlere tarihi veya turistik geziler düzenlenir.

Konaklama Seçenekleri:

Öğrenciler, ister özenle seçilmiş ailelerin yanında isterlerse öğrenci yurtlarında konaklarlar. Aile yanında tek ve çift kişilik odalarda konaklamak mümkündür. Yurtlarda ise tek kişilik veya paylaşımlı odalarda konaklarlar. Yurtlarda ayrıca özel banyolu odalar da mevcuttur. Aile yanı ve yurt konaklamada, öğrenciler farklı uluslardan öğrencilerle birlikte aynı ortamı paylaşarak arkadaşlıklar kurabilirler. Program dahilinde öğrencilere günlük 3 öğün yemek sunulmaktadır.

Sosyal Aktivite ve Etkinlikler:

Yaz Okulu programlarında her öğleden sonra ve akşamları öğrencilere güzel vakit geçirten ve İngilizcelerini pratik yapmalarını sağlayan etkinlikler düzenlenir. Etkinlikler bu konuda profesyonel bir ekip tarafından organize edilir. Pek çok spor etkinliğinin yanı sıra öğrencinin ilgisini çekecek oyunlar oynanır.

Sonuçta uzun yaz tatilini boşa geçirmeyen öğrenciler ömür boyu unutamayacakları bir tatil yaparak yabancı dil öğrenirler. Kurs sonunda alacakları sertifika da ileriki eğitim ve iş yaşamlarında avantaj sağlayacaktır.