Executive / Yöneticilere Yönelik programlar


Katılımcıların eksik noktalarına ve pozisyonlarının getirdiği ihtiyaçlara göre içeriği şekillendirilmiş olan programlara birçok farklı ülkeden iş adamları ve yöneticiler katılmaktadır. Bu programlar, yoğun bir iş hayatı içerisinde olmaları nedeniyle bu tempo ve zaman azlığı ile uyumlu olarak yoğun bir şekilde sunulurlar. Bunun sonucunda da yöneticiler kısa süre içerisinde kendilerini mesleklerinde sahip oldukları pozisyonun gerektirdiği dil yetileri ile donatabilmektedirler.

Executive programlardan yararlanmak isteyen kişileri yoğun iş temposu hesaba katılarak esnek bir eğitim takvimi düzenlenmiştir. Öyle ki, bu programlar hemen hemen her hafta başlayabilmektedir. Yine aynı sebebi gözeterek, katılımcıların dil eğitiminden arta kalan zamanlarında işleriyle ilgilenebilmeleri ve zarara uğramalarının önüne geçilebilmesi için uygun ortamlar hazırlanmaktadır. Executive dil programlarında, diğer dil programlarından farklı olarak dersler 10-12 kişilik sınıflarda değil, 4-5 kişilik küçük gruplar içerisinde verilir. Buna ek olarak bu programlarda birebir ders almak da mümkündür. Bir dil okulunda bu programlara katılan yöneticiler aynı zamanda dünyanın farklı köşelerinden gelen diğer mevkidaşlarıyla tanışma ve iyi ilişkiler geliştirerek ‘networking’ yapma şansına da sahip olurlar. Executive programların bir diğer özelliği de bu tip programlara ancak profesyonel yaşamlarında bir noktaya erişmiş ve belli bir yaşın üzerindeki kişilerin katılabilmesidir. Eğitim kadrosu ise programın gerektirdiği yoğun çalışma ve ciddiyetin yanı sıra katılımcıların yaş ve pozisyonları da göz önünde bulundurularak yetki ve konusunda deneyimli eğitmenlerden seçilmektedir.

Executive dil programları farklı ülke ve dil okullarında farklı konu başlıkları altında verilebilmektedir. Ancak en çok tercih edilen eğitimler:

-Sunum Teknikleri

-Toplantı Teknikleri

-Pazarlamanın Etik Kuralları

-Kurumsal Strateji Oluşturma

-Marka Yönetimi

-İş Yazışmaları

-Pazarlık Teknikleri

-Takım Kurma ve Takım Çalışması

-Etkili Konuşma

-Müşteri İlişkileri

şeklinde sayılabilir.

Çalıştıkları firmalarda yükselmek, mesleki becerilerini geliştirmek, ya da yeni bir iş kurmadan önce gerekli donanıma sahip olduklarından emin olmak isteyen dünyanın her köşesinden birçok kişi her sene Executive dil programlarını tercih etmektedir.