UED, -Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği- yurtdışında eğitim konusunda danışmanlık hizmeti veren güvenilir firmaları bir araya getiren bir kuruluştur. Kaliteli, güvenilir ve yüksek standartta hizmet anlayışını kendine prensip edinmiş olan 15 yurtdışı eğitim danışmanlık firması tarafından Mayıs 2001'de hayata geçirilmiştir.

Kuruluşunun ilk yıllarında kurumsal yapısını sağlamlaştırmaya odaklanan UED, aradan geçen yıllar içerisinde üyelik kriterlerini sürekli yükseltmek ve yeni üyeler konusunda herzaman seçici davranmakla beraber, üye sayısını 43 e çıkarmıştır.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörününün, ülkemizdeki ilk ve tek derneği kimliğini uzun süre muhafaza eden UED, bir yandan da uluslararası tanınılırlığını geliştirmek için çalışmalar yapmış, FELCA-Federation of Education & Language Consultancy Associations, WYSETC-World Youth Student and Educational Travel Conference ve ALTO-Association of Language Travel Organizations üyeliğini gerçekleştirmiştir.

Tüm Türkiye'ye yayılmış üye kuruluş ofisleri ile yüzlerce yurtdışı eğitim danışmanını bir araya getiren bir organizayon olan UED, sektöründeki öncü kimliğini, uluslararası eğitim dünyasının en önemli ödülü olarak kabul edilen, Study Travel Magazine Star Awards ödüllerinde, kendi kategorisi olan Star Agency Association ödülünü kazanarak perçinlemiştir. Herhangi bir kategoride bu ödülü kazanan Türkiye'den ilk kuruluş olan UED, aynı zamanda yurtdışına giden öğrenci sayısında ülkemizin çok önünde olan Rusya, İspanya, İsviçre ve Tayland gibi ülkelerin temsilcilerini geride bırakarak, ülkemize de ayrı bir gurur yaşatmıştır.Hedefimiz;

Yurtdışı eğitim sektöründe, çağımızın gerektirdiği kalite standartlarını oluşturmaktır!

Misyonumuz;

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler ile yurtdışındaki eğitim kurumları arasında köprü görevini üstlenerek gitmek isteyen kişinin ihtiyaçlarına uygun olan programı belirlemektir.

UED 'nin amaçları;

Yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda belirli bir standart oluşturmak ve üyesi olan firmaların sektördeki son gelişmelere adapte olmalarına yardım ederek, öğrencilerin yaşayabilecekleri mağduriyetleri engellemek.

Okullara direkt başvuru yapmayı düşünen öğrencileri güvenilir firmalara yönlendirerek tecrübe ve bilgi eksikliğinden dolayı yaşayabilecekleri zorlukları minimuma indirmek.

Yabancı eğitim kurumlarının, temsil yetersizliği yüzünden öğrencilerin mağdur olmalarını engellemek.

Vizyonumuz;

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı alanında faaliyette bulunan güvenilir firmaları etrafımızda toplayarak, her koşulda, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kalifiye insan kaynağının teminini sağlamaktır!

UED; alanında uzman, güvenilir, yüksek tecrübe ve bilgiye sahip, gerek çalışanları gerekse ilişkide bulundukları yurtdışı eğitim kurumları açısından yüksek standartları yakalamış kuruluşlardan oluşmaktadır.