THE ENGLISH UK FAIR

Yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörünün gelişimine yaptığı katkılar ve üyelerinin profesyonelliği sebebi ile ülke sınırları dışında da çok iyi tanınan UED, sadece sınırlı sayıda kurumun katıldığı, 17 Kasım -20 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen The English UK 2014 çalıştayına katıldı.

Birleşik Krallık'ta yerleşik dil okulları ile Türkiye ve çevre ülkelerden eğitim danışmanlık firmalarının katıldığı, katılımcıların birebir görüşmeler yaparak yeni işbirliği olanakları geliştirdikleri organizasyonda UED de yeni işbirliği imkanlarını değerlendirdi.

Fuar kapsamında, katılımcılar arasında bilgi alış-verişi sağlamak amacıyla birçok seminer de düzenlendi. Bu seminerlerden biri de UED Yönetim Kurulu Başkanı Eren Göker'in sunduğu, katılımcılardan yoğun ilgi gören ve hem ülkemiz eğitim sistemi hem de yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörü hakkında bilgi edinme imkanı sunan seminerdi.

Gene etkinlik sırasında, katılımcı kurumlardan Studio Cambridge yetkilisi Richard Mounford ve Nicole Kennedy'e, kazananları UED üyelerinin oyları ile belirlenen UED Agency Awards of Turkey ödülleri kapsamında layık görüldükleri, En İyi İzgilizce Yaz Okulu ödülü de sunuldu.