İSPANYOLCA DİL EĞİTİMİNİN YENİ ADRESİ MALAGA

Malaga, dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerin İspanyolca eğitimi için tercih ettiği bir şehirdir. Bölgenin iklimi tüm yıl boyunca güzeldir ve şehir tonlarca kültürel aktivite, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak alternatifler ve en iyi dil okullarını sunmaktadır. İspanyolca öğrenmek veya yabancı dil bilgilerini geliştirmek amacıyla Malaga'ya gelen öğrenci sayısının son yıllarda çok hızlı şekilde arttığı ifade edilmektedir. Bu yoğun talebe cevap verebilmek için Malaga Turizm Otoritesi dil eğitimi turizmi ile ilgili özel bir departman bile kurmuştur.

Bölgenin sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Özellikle uzun yıllardır gözde bir turizm merkezi olmanın verdiği tecrübe ile birleşen konaklama olanaklarının çokluğu ve hizmet sektörünün gelişmişliği, Malaga'yı diğer şehirler ile rekabette öne çıkarmaktadır. Uluslararası öğrenciler Costa del Sol'da yüksek standartlarda dil eğitimi sunan okulların yanında, mükemmel konaklama ve eşsiz bir yurtdışı eğitim tecrübesi için ihtiyaç duyabilecekleri herşeyi kolayca bulabilirler.

Malaga, Malaga Üniversite'sinin kurulmasından da 20 sene önce, uluslararası öğrenciler için İspanyolca dil eğitimi konusundaki ilk adımını atmıştır. 20. yüzyılın ortalarında başlayan ve İspanyol dili ve kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanan proje ile akredite edilmiş birçok dil okulu kurulmuştur. Yıllar içinde Malaga, Salamanca ile beraber İspanyolca dil eğitiminin merkezi olmuştur. Bölgede okullar, uluslararası öğrencilre İspanyolca öğrenirken bir yandan da İspanyol kültürünü öğrenme olanağı tanımaktadır. Bu programlar, beginner'dan advance'e kadar tüm seviyelerde, her yaşta, her ulustan ve her profilde öğrencinin tüm İspanyolca dil gereksinimlerine cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Okullar genel İspanyolca yanında, iş ispanyolcası, gazetecilik için İspanyolca, finans için İspanyolca, birebir kurslar, yetişkinler için programlar, grup kursları veya yoğun kurslar gibi farklı programlar da sunmaktadırlar.

Dil eğitimi için Malaga'ya gelen öğrenciler günlük hayatın parçası olan farklı aktivitelere katılabilirler. Bölgedeki okullar öğrencilerine günlük geziler, flamenko dersleri, spor aktiviteleri ve aşçılık atolyeleri gibi programlar sosyal programlar da sunmaktadır. Tüm bu sosyal aktiviteler, bir ulusun en önemli mirasının dili ve kültürü olduğu fikrinden yola çıkılarak tasarlanmıştır.